Türk klasik çizgisi ve yemek odası

Misafirlerimize ve sevdiklerimize samimi ziyafet sofraları hazırlayıp hep beraber keyifli yemekler yiyip, sohbetler ettiğimiz evimizin en özel kısımlarından biridir yemek odaları. Bu yüzden yemek odalarının her zaman modern ve gösterişli olmasına özen gösterilir. Klasik yemek odası gösteriş konusunda tatmin edici bir görünüm sunarken markaların ürettiği birçok seçenek özellikle kadınları cezbediyor. Klasik tasarımlara göz attığımızda konfor ve ihtişamın ön planda tutulduğunu, göz dolduran modellere yer verildiğini görüyoruz. Alışılmış standartların dışına çıkılarak country, modern, avangard gibi tarzlarda da klasik modellere rastlamak mümkün.

marbella klasik yemek odası
Marbella klasik yemek odası

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Yemek odaları evlerimizin en sık kullanlan yerlerinden olduğu için şık olmasının yanı sıra kullanışlı da olması gerekiyor. Kişilerin kendilerini rahat hissederek yemek yiyebilecekleri masa ve sandalyeler tercih edilmeli ki ziyafetler her anlamda tatmin edici olabilsin. Her ne kadar yemek odasında klasik denildiğinde akla şatafatlı tasarımlar gelse de renklerini sade seçerek ve günümüze uyarlanmış modelleri tercih ederek daha sade ve zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sevdiklerimizle özel anlara şahitlik eden evimizin her bir odasının dekorasyonu ayrı önem taşır. Yemek odası takımlarını incelediğimizde beyaz ve tonları gibi açık renklerin daha çok rağbet gördüğünü görüyoruz.

Salonu yeterince geniş olmayan kişiler mekanı daraltmamak adına açılır kapanır masaları kullanabilir. Eğer ahşap malzemeden üretilmiş bir model tercih edecekseniz oymalı tasarımlar ideal olacaktır. Ayrıca cam masa ve aksesuarlar geçtiğimiz yıldan bu yana çok trend ve klasik tarza yakışan unsurlar arasında yer alıyor. Farklı bir şey denemek isterseniz gümüşlük ve konsolları aynalı olanlardan seçebilirsiniz. Günümüzde çok farklı modellerde konsollar bulmak mümkünken aynalı tasarımlar odanıza gösteriş katacak. Geniş salonu olanlar için önerimiz yemek masasını pencere kenarına yerleştirmeleri olacak. Böylece manzara eşliğinde keyifli bir şekilde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

klasik yemek odası
Artemis vitray klasik yemek odası

Kaliteli, dayanıklı, şık seçenekler sunan yemek odaları klasik takımları evladiyelik kullanılabilme özelliğiyle cezbetmektedir. Klasikten vazgeçemeyenler için boyanmadan sadece vernikle tamamlanan takımlar yaşanmışlık hissi veren görünümüyle içinizi ısıtacak. Akşam yemekleri klasik takımlar ile daha keyifli ve konforlu geçmekte. Şatafatlı oymaları ve dikkat çeken tasarımlarıyla kendinizi padişah sofrasında gibi hissetmeniz mümkün. Türk klasik çizgisini, zerafet anlayışını en iyi şekilde yansıtan bu desenli takımlar özellikle gold renk ile buluştuğunda son derece şık ortamlar oluşturmaktadır. Ayrıca yemek odanızda klasik bir takım kullanacaksanız diğer aksesuar ve oturma takımlarında da aynı çizgiyi korumanızı, salonunuzda dekor uyumu sağlamanızı öneririz.

klasik yemek odası takımları