İlkbaharda Dekorasyon Nasıl Olmalı?

İlkbaharda doğa gibi mekanlar da yenilenmelidir. İnsanın her geçtiği yerde bu tazeliğin yaşanması, insana enerji verir. Peki ilkbaharda dekorasyon nasıl olmalı merak ediyor musunuz? O zaman yazımıza devam edin ve siz de imkanlarınız dahilinde mekanlarınızı elden geçirin.

Öncelikle Temel Renk Oluşturulmalı

Evinizde hakim olmasını istediğiniz temel rengi belirleyin. Daha sonra bu renge zıt ve uyumlu olan renkleri belirleyerek, hangisinin sizi daha iyi hissettireceğini düşünerek kararınızı verin.

Bazı insanlar moda renkleri çok yakından takip etse de, her renk her insana aynı enerjiyi vermez. Bu nedenle kendiniz için en uygun rengi belirleyerek kararınızı verin.

ilkbahar dekoru

Çiçeklere Yer Açın

Dekorasyonunuzda mutlaka çiçeklere de yer verin. Özellikle saksı çiçekleriyle harika mekanlar yaratabilirsiniz. Bahçe ve balkon gibi, pencere önlerinde de, çiçekler kullanılabilir. Mevsimin taze çiçekleri ise her zaman tercih edilmesi gereken ve mekana taze bahar havası katan detaylar arasındadır.

Kullanmadığınız Her Şeyi Kaldırın

Bazen birçok gereksiz eşya ve objeyle mekanda kargaşa durumu söz konusu olabilir. Böyle görüntü kirliliklerinin önüne geçmek istediğinize hiç düşünmeden hepsini ortadan kaldırın. Çünkü ilkbahar için dekorasyon fikirleri gereksiz eşyalardan kurtulmak için en güzel bahanedir.

ilkbaharda dekorasyon

Boya Yapın

Bir kutu boyayla her şeyi değiştirebilirsiniz. Gidin bir nalbura, alın en sevdiğiniz rengi, bir iki günde bambaşka bir mekan yaratmanın temelini atın.

Mekanı küçültmek için koyu renkler, geniş göstermek için de açık renkler kullanın. Bu tür renk kullanımları sayesinde odaya derinlik katabilirsiniz.

Bahçe ve Balkonlarınızı Bakıma Alın

Eğer bahçeniz varsa çok şanslısınız demektir. Çünkü birçok güzelliği bir arada yaşayabileceğiniz bahçenize küçük bir masa atıp, istediğiniz kadar çiçekle süsleyebilirsiniz. Temiz ve ferah bahçelerle her zaman baharı yaşayabilirsiniz.

Balkonunuz varsa, balkon dekorasyonunuzda da farklı renkler kullanabilirsiniz. Çiçekler, renkli tüller ve aksesuarlarla balkonunuzda mini bir bahçe yaratabilirsiniz.

Mekanın Işık Almasını Sağlayın

Dekorasyonda ışık oldukça önemlidir. Bu nedenle mekanın ışık alması söz konusu değilse, pencerelerinizi büyüterek daha fazla ışık almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ilkbahar dekorasyon fikirleri konusunda evdeki diğer kişilerin de fikrini alabilirsiniz.

ilkbahar dekorasyonu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir