Genç Odası Dekorasyonları

Genç odası dekorasyonu eşya yerleşimi nasıl olmalı? Gençler için pek çok değişik oda şekli tasarımı yapılabilir ve bunlardan bazıları 2016 dekorasyonları arasında yer alabilir. Dekorasyon sürekli gelişen ve insan zihninin hayaliyle geliştirilebilen bir şeydir. Kendimize ait dekorasyon fikirlerimiz olabilir buna göre odamızı tasarlayabilir veya firmaların kendi tasarladığı dekorasyonlar sayesinde odamıza renk katabiliriz.

Gençlik yıllarında farklı alanlara ilgi olacaktır. Bu müzik olabilir farklı alanlara ilgi olabilir. Düz bir ranza ya da elbise dolabı gençlerin istediği bir şey değildir. Odanın daha rahat kullanışlı ve isteklere hitap etmesi gerekir. Öncelikle odamızın çok fazla eşya içermemesi gerekiyor. Kullanışlı bir ranza modeli alarak bunu çözelebiliriz. Dolabı olan ve aynı zamanda çalışma masası olan bir ranza modeli kesinlikle genç odasında yer almalı ve alan açmamıza yardım etmelidir.

DUVARLAR HANGİ RENK OLMALI

Genç odası duvarlarından bahsediyorsak oldukça ilgi çekici ve değişik olmamalı sıradan bir genç odası çöp odadır. Eşyalarla çok uyumlu olmasına gerek var mı? Gençlere göre yok, biraz dağınık biraz toplu bir halde olan odanın eşyalarla uyumlu olması çokta önemli değil, öneri ve fikir arayanlar için bazı bilgiler verelim. En sevdiğiniz rengi belirleyin bu sıra dışı bir renk olabilir ya da olmayabilir.

Belirlediğiniz renkteki duvarın bazı bölümlerine poster, afiş asabilir tam bir genç odasına dönüştürebilirsiniz. Kapı arkasına oklama alabilir ve tam bir genç odası yaratabilirsiniz. Sevdiğiniz karakterlerin oyuncak modelleri de oldukça ilgi çekici olabilir.

KIZLAR İÇİN ÖNERİLER

Kızların odaları her zaman cicili bicili ve organik olmak zorunda mı? Elbette değil, onlarda kendilerine has ve özgün bir genç odası dekorasyonu yapabilirler. Kızlar için biraz daha eşya uyumu iyi olacaktır.

Örnek verecek olursak eşya ve perde uyumu ya da odada ki halımızın biraz daha uyumlu olması iyi olacaktır. Kız odası havası için olmazsa olmaz oyuncak bebekler ve ona benzer oyuncuklar tercih edilebilir.

Gençlik bir kere yaşanır diyelim, odanızı kendiniz dizayn edin ve elinizden geldiğince özgün kendi düşüncelerinizle dekore edin inanın böylesi çok daha içinize sinecektir.

genc-odasi-1

genc-odasi-2

genc-odasi-3

genc-odasi-4

genc-odasi-5