En Güzel Ev Dekorasyon Örnekleri

Evinizi yeniden dekore etmeye karar verdiğinizde sizde uzmanların fikirlerine kulak asmalı ve evinizi yeniden dekore ederken en doğru tercihleri yapmalısınız. Size uygun Ev dekorasyon fikirleri sayesinde sadece evinizi yeniden dekore etmekle kalmayacak aynı zamanda evinizin göz alıcı bir şıklığa sahip olmasını sağlayacaksınız. Bu nedenle evinizi yeniden dekore etmeye başlamadan önce sizde ilk olarak evinize uygun ve sizi mutlu edecek dekorasyon fikirlerini uygulamalısınız.

Canlı renkler her zaman ilk tercihiniz olmalıdır

Evinizi yeniden dekore edeceğiniz zaman ilk dikkat etmeniz gereken konu renk seçimleri olmalıdır. Evinizin ferah ve canlı gözükebilmesi için daha canlı ve sade renkleri tercih etmelisiniz. Siyah, kırmızı gibi renkler evinizin daha boğucu olmasına neden olacaktır. Eğer bu renkleri çok kullanmak istiyorsanız o zaman tüm duvarı değil de duvarın sadece belirli bir bölümünü örneğin kolonları siyah ya da kırmızı gibi koyu renklere boyayabilirsiniz.

en-guzel-ev-dekorasyon-ornekleri-2

EV dekorasyon fikirleri genelde size renkler arası uyumda da dikkatli olmanız gerektiğini belirtir. Duvarınızın rengini belirlerken evinizde bulunan mobilyaları da göz önüne almanız gerekiyor. Yani koltuklarınızın, halılarınızın, mobilyalarınızın, perdelerinizin ve diğer eşyaların rengi de yine duvarlarınızın rengini belirlemede size yardımcı olacaktır.

Sıradanlıktan kurtulun ve bol bol süs eşyası kullanın

Evlerin göz alıcı görünmesini sağlayan en önemli unsur evlerde kullanılan süs eşyalarıdır. Özellikle duvarlara asacağınız tablolar hem duvarlarınızın daha dolu gözükmesini sağlayacak hem de evlerinize farklı bir hava katacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunda boş olan duvarlarınızı şık resimler ile donatabilirsiniz. Ancak bu konuda da çok fazla abartıya kaçmamanız gerekiyor. Aksi halde duvarlara asmış olduğunu tablolar mobilyaların önüne geçecektir.

Mobilyalardan bahsetmişken mobilya seçimlerinizde de dikkatli olmalısınız. Eğer evinizdeki mobilyaları yenilemeyi düşünüyorsanız tarzınıza uygun mobilyalar seçmeye özen göstermelisiniz. Evinizin lüks ve göz alıcı gözükmesini istiyorsanız lüks ve modern mobilyaları seçmenizde fayda var. Ayrıca biblo ve süs eşyası seçerken de yine bu eşyaların mobilyalarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Kısacası yeni Ev dekorasyon fikirleri sayesinde sizde evinizi yeniden dekore edebilir ve göz alıcı bir güzelliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

en-guzel-ev-dekorasyon-ornekleri-4

en-guzel-ev-dekorasyon-ornekleri-3