Duvar Kağıtları Modelleri

Duvar kağıtları önemsiz gibi görünüyor olsa da aslında eve hava katan ve şekillendiren şey duvar kağıtlarıdır. Her renk insanda farklı duygular uyandırır. Bir insanın evindeki eşyalar nasıl insanı yansıtıyor ise duvar kağıtları da aynı görevi üstlenir. Evdeki eşyalara ve kullanılan renklere göre evin sahibinin nasıl biri olduğunu, huylarını, hangi renklerden hoşlandığını aklımızda canlandıra biliyoruz değil mi?

duvar-kagitlari-modelleri-2

Evinizin Havasını Değişterecek Modern Duvar Kağıtları

Mesela evinde birden çok müzik aleti bulunduran biriyle karşılaştığımızda müziğe karşı ilgisi olduğunu anlıyoruz veya evinde hayvan heykelleri veya fotoğrafları olan biriyle karşılaştığımızda hayvanları sevdiğini anlıyoruz. En güzel örnek sanırım şu olur evinde kocaman kütüphanesi olan biri okumaya düşkün ve seven biridir. Odanın içindeki renklerde aslında bize bildi verir koyu rengin hakim olduğu bir ev size enerji vermez belki uykunuzu bile getirebilir. Duvarlar daha da önemlidir bir evin duvar kağıdının rengi insanın ruhunu yansıtır.

duvar-kagitlari-modelleri-3

Kırmızı Ton Duvar Kağıtları Yeni Moda

Kırmızı renkli bir duvar kağıdının olduğu bir evde hem enerjiniz gelir hem de o evde zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız bu renklerin insan üstündeki etkilerindendir. Kırmızı duvarları olan bir evin sahibinin karamsar veya içine kapanık olması beklenemez. Aslında tam tersine neşe dolu ve sevecen bir insandır. Kapalı tonların hakim olduğu bir ev ise kişinin içine kapanıklığını yansıtır. Tabi bu herkes için geçerli değil koyu tonları sevenler için bir şey diyemeyiz. Duvar kağıtları basit gibi görünse de aslında ev için en önemli hususlardandır bu yüzden duvar kağıtlarını seçerken dikkatli olmalıyız.