Banyo Dekorasyonunda Yenilik Zamanı

Evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız en önemli değişiklik, sık kullanılmasa da özellikle misafirlerinizin gözünden kaçmayacak ayrıntıları ile banyonuzdur.
Banyonuz, tıpkı mutfağınız ve salonunuz gibi evinizi ve dolayısı ile sizi yansıtan en önemli yerlerden biridir. O halde ilk araştıracağınız şeylerden biri de banyo dekorasyonunda yenilikler.

Banyonuzda değişiklik yapacaksanız ilk olarak musluklardan başlayabilirsiniz. Çeşitli renk ve şekillerle karşımıza çıkan yeni nesil musluklar, klasik musluk tipinden uzaklaşıp, banyonuzu müthiş bir havaya sokacaktır.

Bunun yanında tasarımından ziyade, yeryüzündeki su problemini çözmek veya çözmeye katkıda bulunmak için özel olarak üretilmiş tasarruflu musluk çeşitleri de yeni nesil musluklar arasında oldukça tercih edilen modeller arasındadır.

Tabi lavabonuzun da musluğunuzla uyum içinde olması oldukça önemlidir. Özellikle cam içeren tasarımlar son dönemin favorileri arasında.

banyo-dekorasyonunda-yenilik-zamani-2

banyo-dekorasyonunda-yenilik-zamani

Banyonuzun duvarları ve yeri de en az lavabo aksamları ve çevresi kadar önemlidir. Banyonuza fayans yaptırırken duvarları ve yeri yeni trendlere göre seçmenizde fayda var. Son dönemde üretilen yeni nesil banyo fayans ve kaplama tasarımlarında özellikle duvar görünümlü modeller ön planda.

Duş alacağınız ortamı da göz ardı edemeyiz. Son dönemdeki ürünlere baktığımızda size yağmurun altında ıslanıyormuş hissi veren modeller hâkim. Yeni duş setlerinde bulunan asansör ve ray sistemleri yanında basınç ayarlarını yapabileceğiniz aksamlar, mükemmel bir kişisel deneyim yaşatıyor.

Ayrıca banyonuzda duşa kabin kullanmanız size ve ailenize bir perdenin vereceğinden çok daha fazla psikolojik ve içgüdüsel huzur verir. Banyonun geri kalanının ıslanmaması için de güzel bir tercihtir. Duşa kabin içerisinde kullanımı kolay bir rafın veya rafların bulunması da yüzünüzü güldürecektir.

banyo-dekorasyonunda-yenilik-zamani-6

banyo-dekorasyonunda-yenilik-zamani-5

banyo-dekorasyonunda-yenilik-zamani-3

Klozet için de bir tercih yapmanız gerekecek. Ve bu tercih de yeni nesil trendler doğrultusunda olmalı. Eskiden beri süregelen yere monteli klozetler yerini duvara asılı modellere bırakıyor. Duvara asılı klozetlerin içinde de yassı modeller favori.

Tüm bunların yanında lavabo çevresi tasarımı, havlu ve kilim seçiminde de klasik modeller fazlasıyla demode olurken yerini farklı karakterlere ve özgün çizgilere sahip modellere bırakmaya başladı diyebiliriz.

Son olarak banyonun özel bir yer olduğunu, kendine has bir çizgisi ve sizi yansıtan bir sitili olduğunu unutmayın. Banyonuzda bulunan tüm envanterlerin bir ahenk içinde olmasını sağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir