Alman Klasik Mobilya Örnekleri

Ardımızda bırakmış olduğumuz yüzyılın çizgilerini yeniden evinizde, ofisinizde, ortak kullanım alanlarınız da ve en çok kullanılan yaşam alanlarından iki tanesi olan banyo ve mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Klasik mobilyalar; yapımı esnasında kullanılan özel ağaç ve bazı hammaddeler nedeniyle ve aynı zamanda da stilleriyle göz kamaştırmaktadır. Her mobilya da neredeyse belki de Rönesans çizgilerini yakalayabilmek mümkündür. Zira özel çizgilerle oluşturulmuştur ve bir tasarım harikasıdır.

alman klasik mobilya

Kraliyeti Evinize Getirin

Özellikle kraliyet dönemleri içerisinde ve daha sonrasındaki çarlık sistemlerinde sıklıkla kullanılan klasik mobilya dekorasyon günümüze de taşınmış bir durumdadır. Birkaç yüzyıl öncesinde üretilen mobilyalarda sadece ağaçlar kullanıldığı için üretilen mobilyalar son derece göz kamaştıran bir biçime sahip olmuştur. Kullanılan ağaçların ise; meşe, ceviz, abanoz, maun, kayın ve ıhlamur gibi kıymetli bir bitki familyasından olması nedeniyle mobilyaların da kıymeti artmıştır.

Arkamızda bırakmış olduğumuz yüzyıl içerisinde gerçekleştirilen klasik mobilya dekorasyon işlemleri tamamen el işçiliği gerektirdiğinden ötürü oldukça az üretim gerçekleştirilebilmiştir. Her üretilen mobilyanın birbirinden farklı oluşu, her birinin ayrı bir kimlik barındırması ve tamamen kişiye ve üreticinin ruhsal durumuna dayanan bir özgünlük içermesi gibi nedenler klasik mobilya dekorasyon yaptırma isteğini daha da artırır nitelikte olmuştur.

Zamanı Geriye Sarın

El işçiliği ile üretilen klasik  dekorasyon ürünlerinde genel olarak oymalar, birbirinden farklı motifler, kabartmalar ve geometrik, asimetrik şekiller yer almaktadır. Bu da mobilyaya oldukça şık ve özel bir görünüm kazandırmaktadır. Ülkemizde de sıklıkla tercih edilir bir hale gelen klasik mobilya  artık farklı ülkelerin tarihi çizgilerinin evlerinize taşınmasına olanak sağlıyor.

Almanya’da da oldukça revaçta olan klasik mobilya dekorasyon endüstrisi oldukça yoğun bir taleple karşı karşıyadır. Kendi tarihine özgü özel tasarım çizgileri taşıyan Alman klasik mobilya ürünlerini evlerinize getirmek artık çok daha kolay… Kendinizi tarihin tozlu sayfalarının arasına atmak istiyorsanız bu tasarım harikası ürünlerle aynı ortamda bulunmak, aynı havayı solumak çok hoşunuza gidecektir. Alman  mobilya dekorasyon klasik ürünlerinde genellikle 19. Yy’dan kalma çizgiler hakimdir. Mobilya yapımında; ağır akçaağaç, gürgen, kızılağaç, akkayın ağacı ve huş ağacı ham madde olarak kullanılmaktadır.

almanyada klasik mobilya

Şık Tasarımlar

Hem eskiyi hem de şıklığı evinize aynı anda getirmeyi başaran Alman klasik mobilya dekorasyon ürünleri kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak türdendir. Klasik mobilya dekorasyon da dikkat çeken en önemli özelliklerden bir tanesi de fazla detaycı bir çalışma gerçekleştirilmiş olmasıdır. Sizlerde detaylardan hoşlanıyorsanız ve birbirinden ayrılmaz birçok parçayı yan yana evinizde bulundurmak istiyorsanız bu akım tam olarak size hitap ediyor diyebiliriz.

Aslında bu mobilyaların kökeni tek bir yere mal edilmemelidir. Zira birçok kültürün ve bakış açısının zaman içerisinde harmanlanmasıyla oluşturulmuş olan bir tarih söz konusudur. Hepsinin en önemli ortak özelliği ise şık, zarif ve sofistike olmalarıdır.

alman klasik moblya tasarımları