2017 Modern Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyon sektörü de tıpkı moda gibi her sene yeni seçeneklerle popülerlik kazanıyor. Renk ve ürün tasarımları açısından 2017 modern dekorasyon yeniliklerini daha yoğun hissetmek mümkün. Sözgelimi yeni sezonda renklerde pastel renkler, açık mavi, parlak yeşil, krem, pembe ve gri tonlarını daha yoğun görebilirsiniz.  Tasarım açısından kullanılan alana göre bir değerlendirme yapmak mümkün.  Örneğin bir iş yeri dekorasyonu ile ev dekorasyonu aynı zeminde değerlendirilmemeli.

Modern Mobilya Örnekleri

Öncelikle modern dekorasyonda minimal çizgilerin birkaç dönemden beri olduğu gibi bu sene de ön planda olduğunu belirtmek gerekiyor. Daha az eşya ve sade tasarımlarla gözü yormayan parçalar bir araya getirilmekte. Tabi bu noktada modern mobilya örnekleri en öne çıkan parçalardan.  Koltuk takımlarında ciddi bir sadelik göze batıyor. Özellikle klasik ve avangard tasarımlara göre çok daha sade ürün seçenekleri görülebilir. Tabi bunu tamamlayan halı, perde, duvar renkleri de aynı sadeliği devam ettirmekte. Dışarıdaki hayatın karmaşası ve doğallıktan uzaklaşması belki de ev içerisini sadeliğe yöneltmiş durumda. Ama bazı ev ve iş yeri dekorasyonunda gösterişin devam ettiğini belirtmek gerekiyor. Yani kişisel beğeniler öncelikli durumda.

2017 Yatak Odası Dekorasyonu

Sadeliğin devam ettiği modern 2017 yatak odası seçenekleri de hafif renklilikle beraber uyku alanımıza dahil olmakta. Açık pembe ve mor tonları yanında krem, beyaz renkleri sıkça kullanılıyor. Yataklar yere daha yakın ve bu sayede güvenli bir uyku hedeflenmiş. Ayrıca parça sayısında azalma söz konusu. Büyük dolaplar ve geniş komodinler var, ancak işlevselliğine odaklanan tasarımlar söz konusu. Bu da genel olarak ferah bir alan yaratmanız için avantaj sağlıyor.

Modern Dekorasyon İpuçları

2017 yılıyla gelen modern dekorasyon ipuçları konusunu açmak gerekirse, ilk söylenmesi gereken detay, duvar ve mobilya renklerine dikkat etmek gerektiği yönünde. Mobilyalarda canlı renk seçtiyseniz duvar renklerini biraz daha sade düşünebilirsiniz. Ayrıca misafirleri sık ve çok olan evler için büyük L tasarım koltuk modellerini mutlaka değerlendirmeniz önerilir. Ayrıca orta alanda tekli büyük minderler görüntü ve kullanım açısından sıkça başvurulan parçalardan.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir